صفحه اصلی / سلامت / مثل یه دختر Like a girl
مثل یه دختر Like a girl
مثل یه دختر Like a girl

مثل یه دختر Like a girl

 

کمپین Procter & Gamble با نام Always” #Likeagirl” (همیشه مثل یک دختر) که دیدگاهی در رابطه با اهمیت اعتماد به نفس را مطرح می‌کند، امسال جایزه گرندپریکس در بخش روابط عمومی را از آن خود کرد. ثبت‌نام کننده این کمپین در جشنواره شرکت MSLGroup بود اما ایده اصلی را آژانس Leo Burnett مطرح کرد.

Sebastian Stepak مدیرعامل MSL لهستان و عضو هیئت‌داوران بخش روابط‌عمومی اینطور بیان کرده است «ایده اصلی را Leo مطرح کرد اما مطمئناً این کمپین همکاری مشترک Leo و MSL است و شما نمی‌توانید بگویید کدام‌یک نفش پررنگ‌تری دارند، ما به عنوان یک گروه کلی به جشنواره آمده‌ایم.»

درباره کمپین

در یک فیلم که Lauren Greenfield کارگردان فیلم “The Queen of Versailles” ساخته، برند Always از دختران بزرگسال و برادران آنها می‌خواهد در مقابل دوربین نشان دهند که دویدن، دعوا کردن و یا پرتاب کردن مثل یک دختر به چه شکل است و برای آنها چه معنی می‌دهد؟ نتایج تقریبا شبیه به هم بود و همگی دویدن و پرتاب کردن در دختران را با برداشتن قدم‌های کوتاه و ضعیف و نشان دادن بازوان ضعیف آنها اجرا کردند. سپس همان سوالات را از دختران نوجوان پرسیدند و نتایج به این شکل بود که آنها دویدن دختران را سریع و پرتاب آنها را قوی نشان دادند. دختران از شنیدن عبارت «مثل یک دختر» خوشحال نیستند و آن را به نوعی توهین تلقی می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد کاهش اعتماد به نفس بسیاری از دختران پس از دوران بلوغ ثابت شده است و آنها همیشه به دنبال تغییردادن این موضوع هستند.

در انتهای ویدیو جمله‌ای مطرح می‌شود: «اجازه دهید عبارت مثل یک دختر را به چیزی شگفت‌آور تبدیل کنیم»

likeagirl-campagin2

 چرا این کمپین برنده شد؟

طبق اظهارات خانم Davis یک توافق کلی و واضح روی برنده گرندپریکس در این بخش وجود داشت. او در مورد کمپین برنده اینطور بیان کرده است: «این کمپین هدف‌ برند را با هدف‌های تبلیغاتی و تجاری پیوند داده است. هیچ نسلی نیست که این ویدیو را ببیند و به آن افتخار نکند. این کمپین حتی قدرت تغییر دادن جهان را نیز دارد.» ایشان ادامه می‌دهد: «این کمپین همه را تحت تاثیر قرار می‌دهد: بانوان، مادران، پدران و .. این کمپین در رابطه با تمام فرهنگ‌ها صحبت می‌کند. یک حقیقت فرهنگی است که می‌تواند مرزها را پشت‌سر بگذارد»

فروش آنلاین محصولات always از فروشگاه اینترنتی زناشو

فروش آنلاین محصولات always از فروشگاه اینترنتی زناشو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

درباره سیمین بانو

سردبیر مجله اینترنتی سیمین بانو | لیسانس مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی و علاقه مند به حوزه ی IT

این مطالب را نیز ببینید!

اهمیت ورزش و تغذیه مناسب در سنین رشد

اهمیت ورزش و تغذیه مناسب در سنین رشد

برخی از ما انسان ها با فکر کردن به اندام و هیکل خود، حسرت این موضوع را می خوریم که چرا در گذشته ورزش نکردیم یا فلان کار را انجام ندادیم. به عقیده من، این فکر تا حد زیادی درست بوده و شما می توانستید با غذای مناسب و ورزش در دوران گذشته تان تا حد زیادی تغییر کنید. اما درصد قابل توجهی هم ازین موضوع به ژنتیک انسان ها بستگی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *